sw szkolyDnia 30 września odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Święta Szkoły. Na początek dyrekcja, specjalnie zaproszeni na te obchody goście, rada pedagogiczna oraz wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zebrali się w kościele na Mszy Świętej. Przewodniczył jej biskup Józef Burzyński. Obecnych było także wiele znaczących osobistości, oprócz dyrektora naszej szkoły ks. dr Sylwestra Jeża, Mszę Świętą sprawowali również ks. prał. Wojciech Łagowski, ks. kan. Arkadiusz Wójtowicz, ks. prał. Janusz Godzisz, ks. prał. Józef Hass, ks. prał. Marek Gałęziewski, ks. dr Zbigniew Godlewski oraz ks. Stanisław Zarosa.
Zaraz po nabożeństwie zostały wręczone dyplomy awansu dla nauczycieli, specjalne nagrody dyrektorskie oraz organu prowadzącego za szczególny wkład wybranych pedagogów w pracę wychowawczo-dydaktyczną oraz stypendia dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Następnie zebrani goście, dyrekcja oraz poczet sztandarowy wraz z delegatami klas przeszli pod pomnik patrona szkoły – ks. Piotra Skargi, by składając kwiaty oddać hołd temu wielkiemu Polakowi. Po czym wszyscy udali się do budynku szkoły, aby wziąć udział w najważniejszym punkcie tegorocznych obchodów czyli poświęceniu kaplicy szkolnej. Uroczystego poświęcenia dokonał sam biskup Burzyński.
Po zakończeniu uroczystości, na boisku szkolnym, odbył się grill dla uczniów całej szkoły oraz specjalny poczęstunek dla gości, dyrekcji oraz rady pedagogicznej.