rekolekcjeRekolekcje zaczęły się w Środę Popielcową. Po Mszy Świętej Pani Dyrektor wprowadziła nas w cały program następnych dni. Później odczytano Ewangelię jak Pan Jezus przez 40 dni pościł na pustyni, jak diabeł trzykrotnie go kusił i jak Jezus trzykrotnie oparł się pokusom. Po tym wydarzeniu została nam opowiedziana bajka o dwójce dzieci, które szły przez pustynię i dostały wskazówki jak ją bezpiecznie przekroczyć. Podczas tej wyprawy miały wiele przygód. Następnie dostaliśmy „pracę domową”. Na dużej kartce mieliśmy napisać słowa: „plan zajęć na Wielki Post”, a pod nimi swoje wielkopostne postanowienia.
W czwartek poszliśmy do sali fioletowej, gdzie obejrzeliśmy pantomimę opowiadającą o chrzcie Pana Jezusa. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy trzyosobowe. Każda grupa miała swój znaczek oraz wybrany fragment Nowego Testamentu. Mieliśmy przeczytać fragmenty i wybrać odpowiedni opis Jezusa np.: ,,Syn Boży, Mesjasz, Nauczyciel, Kapłan, Chleb Żywy” itp. Następnie rozeszliśmy się do klas, gdzie wykonywaliśmy ozdoby na dzień kanonizacji Jana Pawła II . Każda klasa tworzyła coś innego, tak więc:

• IV kl. – robiła chorągiewki,
  • V kl. (czyli my) – robiła plakaty,
  • VI kl. – robiła grafiki i medale

Trzeciego dnia był pierwszy piątek miesiąca, więc zaczęliśmy pobyt w szkole od mszy. Potem pojechaliśmy do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie mieliśmy bardzo interesujące warsztaty o Janie Pawle II. Tego dnia zakończyliśmy rekolekcje.