rekolekcje 1Pierwszy dzień rekolekcji 14.02
Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych w naszej Szkole był także pierwszym dniem Triduum Paschalnego, a więc Wielkim Czwartkiem. Na porannej modlitwie przenieśliśmy się do Jerozolimy, po wspólnym śpiewie każda klasa otrzymała zadanie i rozpoczęło się przygotowanie do Ostatniej Wieczerzy. Każdy z nas był uczniem Pana Jezusa zaproszonym na ucztę. Uczniowie kl. 0. 1a i 1b z pomocą koleżanek i kolegów z kl. VI przygotowali etykiety w kształcie ryby dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Kl. II i III miały za zadanie przedstawić w formie plastycznej postaci Apostołów ( wystawa prac na korytarzu), kl. IV przygotowała salę gimnastyczną w Wieczernik, natomiast kl. Va i Vb miała zadanie ułożyć zagadki, wiersze, rymowanki o Apostołach. Gdy Wieczernik był już przygotowany zgromadzeni uczniowie zasiedli do Ostatniej Wieczerzy, czytając fragmenty Pisma Świętego przeżywaliśmy wszystko jak 2000 lat temu. Zaraz po niej udaliśmy się do Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu i trwając przy Jezusie każdy z nas mógł oddać Jezusowi swój dowód miłości w postaci dobrego uczynku, który uczyniliśmy tego dnia. Podczas podsumowania pierwszego dnia odbyła się prezentacja prac plastycznych oraz odgadywaliśmy zagadki przygotowane przez kl. V.

rekolekcje 2Drugi dzień rekolekcji 15.02
Drugi dzień rekolekcji był w naszej Szkole dniem Wielkiego Piątku. Podczas modlitwy znowu przenieśliśmy się do Jerozolimy i razem z Jezusem przygotowujemy się do Drogi Krzyżowej. Po wspólnym śpiewie Pani Dyrektor wyjaśniła na czym będzie polegała nasza praca. Każda klasa miła za zadanie przygotować łąkę z kwiatami, które miały być podpisane naszymi dobrymi uczynkami, cnotami. Tego dnia naszym najmłodszym przybyła z pomocą kl. 3aG. Gdy zgromadziliśmy się na Sali, po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o śmierci Jezusa nastąpiła prezentacja prac oraz ich omówienie. Nasze piękne łąki symbolizowały nasze życie, które potrzebują Boga, aby żyć tak jak kwiaty potrzebują słońca. W pewnym momencie słońce zostało zakryte krzyżem z grzechami i kwiaty na łące zwiędły, połamały się. Prace zostały zaniesione i umieszczone na gazetkach w naszych klasach, aby nam przypominać jak wiele grzech i zło niszczy w naszym życiu. Czekamy na Zmartwychwstanie Jezusa, by ściągnąć  grzechy z zakrytego słońca, aby dobro odżyło i mogło wzrastać dając piękno i szczęście. Tego dnia udaliśmy się na Drogę Krzyżową i dźwigaliśmy krzyż  tak jak Jezus, odbyła się także Adoracja Krzyża, który jest znakiem zbawienia i wielkiej miłości Jezusa do nas.