d niepodl 2Dnia 9 listopada 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klasy 5b przygotowali uroczysty apel dla Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem p. Martyny Masłoń, p. Barbary Jurczyk i p. Krzysztofa Wrzołka. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polski przez uczniów i nauczycieli uczestniczących w apelu. Następnie uczniowie wyrecytowali wiersze o tematyce niepodległościowej i odśpiewali pieśni patriotyczne, takie jak: „Pierwsza Brygada”, „Legiony”, „Piechota”. Rozbrzmiały także słowa napisane przez Marię Konopnicką ku pokrzepieniu serc Polaków tłamszonych przez wroga podczas zaborów, czyli słynna „Rota”, będąca hymnem narodowym w okresie po odzyskaniu niepodległości, przed powstaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Na obchodach zjawił się marszałek Piłsudski, w którego rolę wcielił się jeden z uczniów. Scenografię przedstawienia stanowiła przygotowana przez Samorząd Uczniowski gazetka na temat odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Występy naszych wychowanków dostarczyły nam wielu emocji i wzruszeń, dzięki czemu choć na chwilę mogliśmy się zatrzymać i porozmyślać o poległych bohaterach, dzięki którym możemy żyć w dostatku i pokoju.