w szopekW drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pojechaliśmy na spacer na warszawską Starówkę. Odwiedziliśmy Katedrę Św. Jana, a w niej  wystawę szopek. Na ekspozycji zgromadzono prawie 40 szopek wykonanych przez uczniów i rodziców z czterech katolickich szkół lewobrzeżnej Warszawy (te widoczne na zdjęciach pochodziły z naszej szkoły podstawowej). Stajenki, postacie, wystrój były wykonane bardzo pomysłowo z użyciem wielu oryginalnych technik i materiałów tj. pierniki, makaron, klocki Lego, pałeczki do chińskich potraw i wiele innych.
Wiele osób żywo interesowało się wystawą podziwiając cierpliwość, pomysłowość ich twórców. Wystawa była pięknym świadectwem żywej wiary uczniów i rodziców katolickich szkół Warszawy.

Małgorzata, Maciej i Ania Jarszewscy