slubowanie 1aŚlubowanie klasy Ia odbyło się 30 października 2008 r. o godz. 15.00 w budynku Szkoły Podstawowej. Uroczystość ślubowania przygotowały dzieci wraz z wychowaczynią. Z tej okazji nauczyły sie pięknie rezytować wiersze o tematyce związanej ze szkołą oraz Polską. Każde z dzieci wygłosiło swój wiersz podczas części artystycznej. Dzieci śpiewały także piosenki związane z nauką.
Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie po którym Ksiądz Dyrektor pasował pierwszaków na uczniów. Dzieci na pamiątkę tej chwili otrzymały książki oraz dyplomy, a od starszych kolegów kredki.
Kolejną niespodzianka dla uczniów był smaczny poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję przez rodziców z klasy Ia.