etiopiaI tak poznaliśmy Etiopię, z którego to państwa pochodzi pani Bezuye. Uczniowie czynnie włączyli się w prezentowanie Etiopii, przynosząc informacje z Internetu, książek i albumów oraz zdjęć. Z tych materiałów sporządziliśmy gazetkę. Na zakończenie odbył się ekscytujący „Dzień Etiopii” w naszej szkole. W tym dniu uczniowie mogli wykazać się swoją znakomitą wiedzą o tym kraju poprzez quizy i konkursy. Ku naszej radości pierwsze miejsce zdobyły pierwszaki. Klasy druga i trzecia „deptały” pierwszakom po piętach w punktacji. W nagrodę wspólnie delektowaliśmy się narodową potrawą Etiopii – „indżerą”, zgodnie z tradycją kraju bez sztućców, co nikomu nie przeszkadzało. Pikantność potrawy gasiliśmy sporą ilością wody.