matematykaKatolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi ma zaszczyt zaprosić uczniów klas piątych i szóstych szkół warszawskich do udziału w kole matematycznym.

Po co uczestniczyć w takim kole?

Głównym celem tego koła będzie przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych. Sukcesy w takich konkursach osiąga się w ósmej,  czasami w siódmej klasie, ale zacząć przygotowania trzeba znacznie wcześniej; właśnie w szóstej, a jeszcze lepiej w piątej klasie.

Co będziemy robić?

Będziemy robić nietypowe, ciekawe, trudniejsze (coraz trudniejsze) zadania, by „rozbudzić” Was matematycznie. Arytmetyka, algebra, geometria, elementy kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa – oto działy matematyki, którymi będziemy się zajmować. Na lekcjach nie ma na to czasu, ani ze względu na różny poziom uczniów – możliwości.

Kiedy i gdzie będziemy się spotykać?

Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Pierwsza grupa o godzinie 14.00, druga o godzinie 14.55. Miejsce: sala 106 w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi ul. Bema 73/75.

Pytania proszę kierować: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!!!