5 października 2017 r. klasa 2a miała okazję obejrzeć musical „Piotruś Pan” w teatrze Buffo. Pomimo tematu, który mógłby nasuwać obawę znudzenia u nastolatków przedstawienie wywarło na naszych uczniach ogromne wrażenie.
Po 15 latach  nieobecności na scenie Janusz Józefowicz zdecydował się wznowić musical "Piotruś Pan" z librettem Jeremiego Przybory. Musical ‶Piotruś Pan” to cudowna opowieść o nie chcącym dorosnąć chłopcu, troszkę awanturniku, troszkę samotniku, który dowodząc Zagubionymi Chłopcami na pięknej wyspie Niebywalencji podgląda syreny, przekomarza się z gwiazdami, tańczy na Indiańskim Święcie i na każdym kroku drażni nie bardzo trzeźwych piratów.
Ten spektakl nie  pozwala się widzowi nudzić. Inscenizacja w Studio Buffo została zrealizowana z pomysłem i rozmachem. Scena jest mała, ale udało się na niej zrobić widowisko na wysokim poziomie. Zachwyca scenografia Andrzeja Worona,  nieziemskie kostiumy i poczynania iście kaskaderskie. Co ciekawe, główne role w spektaklu grają 9-cio i 11-to latkowie, którym towarzyszy siedmioro rówieśników i pies. Ponadto uwagę przyciąga  niesamowita choreografia, która dorównuje West Endowskim produkcjom. Tym, co wyróżnia ten musical od innych produkcji, jest jego język. Język Mistrza Jeremiego Przybory - pełen pięknych metafor i przewrotnego, inteligentnego humoru.
Dlatego zarówno uczniowie 2a jak i tez Panie sprawujące nad nimi opiekę - Pani Lenart oraz Suchocka byli oczarowani tym przedstawieniem i wszystkim go gorąco polecają.