d rodziny gimW ubiegłą sobotę, tj. 3 czerwca 2017 r. już po raz piętnasty świętowaliśmy Dzień Rodziny. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji artystycznych, muzycznych, sportowych, rekreacyjnych, a także kulinarnych. Ku naszej radości, spotkały się one z Państwa entuzjastycznym przyjęciem. Dzień Rodziny organizujemy z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca, by wspólnie z Państwem celebrować te niezwykłe święta. Wiemy, jak ważną rolę odgrywa szkoła w życiu dziecka, dlatego pragniemy podkreślać i uzmysławiać naszym uczniom, że w naszych murach mogą czuć się jak w domu. Jesteśmy przekonani, że Uczniowie, Rodzice, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne tworzą wspólnotę, której członkowie z jednej strony szanują się, wspierają, łączą ich te same wartości, obierają wspólne cele, a z drugiej pięknie się różnią. Dlatego tegorocznej uroczystości towarzyszyło motto mówiące, że: „Rodzina jest jak gałęzie drzewa – wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale korzenie mamy wspólne”. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć Państwu możliwość do zatrzymania się w codziennym pędzie i pobyciu ze sobą, razem, jak jedna wielka rodzina.
Na naszych gości czekały m.in. występy laureatów konkursów recytatorskich i wokalnych. Zaprezentowały się także zespoły Kefas i Serafinki. Uczniowie z klas 1- 3 SP pokazali swoje możliwości taneczne. Także gimnazjaliści z klasy 1d, 2a i 2b odtańczyli sambę, cha – chę i jive’a. Ponadto, na naszej scenie wielu uczniów pokazało warsztat muzyczny. Klasa 5b odegrała scenkę z „Kubusia Puchatka” rozbawiając do łez zgromadzoną w sali publiczność. Zapierający dech w piersiach był występ Marty i Anny Rybałko – sióstr gimnastyczek, które jak co roku wystąpiły w skomplikowanych choreografiach z rekwizytami takimi, jak: hula – hop, skakanka czy piłka. Goście mogli także uczestniczyć w treningu tenisa stołowego, konkurencjach sportowych, karaoke, quizach i konkursach. Po raz pierwszy odbyły się dwa koncerty pianistyczne w wykonaniu uczniów gimnazjum – Kai Kamińskiej i Mateusza Brzozowskiego. Przygotowano także stanowiska z tradycyjnymi potrawami niemieckimi, malowaniem artystycznym twarzy, kącik geograficzny, „Pocztówkę dla samotnego” oraz stoisko z płytami z bajkami napisanymi i nagranymi przez uczniów klasy 2a Gim. Można było poczęstować się także watą cukrową, goframi, lemoniadą, kiełbaską z grilla i grochówką. Po raz kolejny odbył się też kiermasz ciast, którym w tym roku kierowała klasa 1b. Przed szkołą maluchy mogły pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach.
Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za ten wspaniały, wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że wszyscy goście dobrze się bawili. Zapraszamy na kolejny Dzień Rodziny i już teraz zachęcamy do występów na naszej scenie!