01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

p skargaW 481 rocznicę urodzin Księdza Piotra Skargi, 2 lutego w naszej szkole odbył się pierwszy między klasowy konkurs o Patronie – wpatrzeniwpatrona.pl. Pierwszy raz w historii szkoły wszystkie klasy stanęły przed trudnym zadaniem przedstawienia w dowolnej formie konkretnego fragmentu życiorysu naszego Patrona. Konkurs miał dwuetapową formułę. Zmagania klas IV - VI Szkoły Podstawowej, obserwowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły stanowiły jedna kategorię, która obejmowała najwcześniejsze lata życia Skargi, natomiast zmagania klas gimnazjalnych oparte były  o działalność dworską i sejmową Księdza Piotra, stanowiąc jednocześnie druga kategorię nagrody. Zadanie o tyle było trudne gdyż oceniane pod wymagającym okiem jury oraz przedstawiane na forum całej szkoły.
Jednak dzięki pomysłowości i wszechstronności uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej i I – III gimnazjum przez w sumie, prawie 3 godziny mogliśmy oglądać min. przedstawienie przenoszące nas w przeszłość, do czasów szkolnych Księdza Piotra, poznać go bliżej podczas konferencji prasowej czy też uczestniczyć w zebraniu koła gospodyń wiejskich, które zaprawiało o pomysłowości młodego wikarego Skargi, ale także obejrzeć profesjonalny film nakręcony przez jedną z drugich klas gimnazjum czy też posłuchać autorskich piosenek i wierszy o naszym patronie. Przed nie lada wyzwaniem stanęła również grupa ochotników, którą w większości stanowili najmłodsi uczniowie naszej szkoły odgrywając przed publicznością spektakl „ Młode lata Skargi”.
Jak się okazało życiorys Księdza Skargi, niczym jego twórczość budzi wiele emocji, a nade wszystko inspiracji. Wszyscy występujący uczniowie spisali się na medal, choć przez Jury, zgodnie z regulaminem konkursu zostały wyłonione tylko dwie nagrody główne grupowe i jedna indywidualna.
W kategorii klas IV - VI nagrodę główną, jednodniową wycieczkę, otrzymała klasa VI. Natomiast w kategorii klas I – III gimnazjum, zwycięstwo wywalczyła klasa IIa stworzonym przez nich filmem.
Konkurs składał się również z trzeciego, indywidualnego etapu, gdzie uczniowie w dowolnej formie plastycznej mieli stworzyć portret patrona. Spośród 8 prac nagrodzonych prac, wyłoniono jedną zwycięską. Pomysłowością i oryginalnością wykazał się w tej materii Filip Saneluta który otrzymał główna nagrodę.
Wszystkim klasom i ich wychowawcom należą się ogromne brawa i podziękowania za podjęty niemały trud i wysiłek w przygotowaniach do występów. Zwycięzcom gratulujemy, a tym którzy mają niedosyt i apetyt na wygraną życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji konkursu.

Początek strony