paczka 1aKlasa 1a Gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Magdaleny Lenart wzięła w tym roku udział w charytatywnej świątecznej akcji „Spełnij Jedno Marzenie”. Wydarzenie to ma już miejsce po raz jedenasty. Idea powstała z inicjatywy księdza Piotra Pawła Łapy - duszpasterza wolontariatu „Młodych Gniewnych”. Od 2006 roku ksiądz Piotr wraz z wolontariuszami zbiera setki listów od dzieci z biednych rodzin i z Domów Dziecka. Podczas ubiegłych edycji udało się zrealizować ponad 5000 listów. Dzisiaj akcja wspiera w większym zakresie ubogie rodziny.
Klasa 1a wie, że nie można pozostawać obojętnym na los potrzebujących osób, które są blisko nas. Za pośrednictwem Młodych Gniewnych uczniowie otrzymali list od jedenastoletniej Anety, w którym poprosiła Św. Mikołaja o ubrania, zegarek, lampkę na biurko, słuchawki, kosmetyki oraz słodycze. Wspólnymi siłami uzbierali odpowiednią kwotę, za którą udało się nabyć wszystkie potrzebne elementy prezentu dla dziewczynki. Na zakupy wybrało się 5 uczennic razem z Wychowawczynią. O dziwo wybór podarków przy udziale sześciu kobiet okazał się bardzo konkretny i sprawny. Dziewczyny spędziły wspólnie miłe popołudnie w pięknie oświetlonej „świątecznej” handlowej galerii.
Wyjątkowy czas atmosfery Świąt Bożego Narodzenia przynosi wiele dobra w prostych ludzkich gestach. Uczniowie klasy matematycznej mają nadzieję, ze przyczynią się do tego, aby święta Anetki były w tym roku radosne….