lazienki 2bW dniu 31.10.2016 klasa IIb wraz z panią wychowawczynią Martyną Kaczmarską wybrała się na wycieczkę to Łazienek Królewskich. Tematem wycieczki i lekcji muzealnej w „Pałacu Na Wodzie” były odbywające się tam od 1770 r. „Obiady Czwartkowe” i epoka Oświecenia.
Podczas lekcji w Pałacu uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi bywalcy obiadów, wydawanych przez króla Augusta Poniatowskiego, pisząc swoje własne wiersze. Po zaprezentowaniu niektórych utworów, uczniowie mieli możliwość wyrażenia swoich uwag i opiniina ich temat. Rozmawiano też wiele o architekturze i malarstwie Oświecenia .
Ciekawą zabawą było podzielenie się na pary i rysowanie z pamięci obrazów umieszczonych na ścianach Pałacu oraz rozpoznawanie zdjęć klasycystycznych warszawskich budowli.
Poza zajęciami w Pałacu uczniowie wraz z wychowawczynią spacerowali po zielonych alejkach  Łazienek i robili liczne zdjęcia. Po zakończeniu zajęć przyszedł czas na odpoczynek i deser w formie pysznych gofrów w towarzystwie wszędobylskich wiewiórek.
Po delektowania się słodkościami uczniowie mieli możliwość podziwiać budowle chińskiego ogrodu wybudowane w parku.
Wycieczka odbywała się w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, w związku z powyższym w parku było mało spacerowiczów. Tym samym uczniowie mieli go do swojej dyspozycji.