grill 1dW sobotę (17.09.2016 r.) o godz. 15:00 odbył się grill integracyjny, zorganizowany przez dyrekcję szkoły. Zostaliśmy na niego zaproszeni i mieliśmy przyjść z naszymi rodzinami.
Kiedy wszyscy się zgromadzili na boisku, odmówiliśmy modlitwę przed posiłkiem i zostaliśmy pobłogosławieni przez ks. Dyrektora. Na grillu smażyła się już pierwsza tura kiełbasek i kaszanki.
Zaproponowano nam zjedzenie jako pierwsi, jednak byliśmy bardziej zainteresowani grą w piłkę nożną, skakaniem na skakankach lub wspólnymi rozmowami. Możliwe, że z uprzejmości ustąpiliśmy starszym. Najprawdopodobniej kierowaliśmy się wszystkim na raz.
Po około godzinie stwierdziliśmy, że jesteśmy głodni. Na szczęście druga porcja kiełbasek była już prawie gotowa, więc nie musieliśmy za długo czekać. Jedząc rozmawialiśmy między sobą. Z tego, co pamiętam chłopcy urządzili turniej gry w piłkę nożną, a dziewczyny grały w badmintona, rzucały ringo, lub rozmawiały.
Dyrekcja, p. Basia i nasi rodzice postanowili wspólnie porozmawiać, więc postawili  krzesła w wielkie koło, a potem zasiedli do rozmowy.  Szczerze mówiąc, wyglądało to trochę „zabawnie”, ale i ciekawie.
Rozmowa nie trwała za długo. Tata potem w domu wytłumaczył, że polegało to mniej-więcej na tym, że mówili jak się nazywają, czyimi są rodzicami, ile mają dzieci itp. Później dorośli rozmawiali między sobą, a młodsi bawili się w mniejszych grupach.
Całe przedsięwzięcie skończyło się ok. 19:00.
Muszę przyznać, że dzięki temu spotkaniu  zmniejszył się dystans między nami, a klasa stała się  bardziej zgrana.

Maria Milczarczyk kl.1d