integracjaDnia 4 września 2016 roku klasa 1a, 1b, 1c, i 1d razem z wychowawcami p. Magdą Lenart, p. Ireną Świerżewską, która jednocześnie była kierownikiem wycieczki, p. Moniką Gil, p. Basią Jurczyk oraz nauczycielami WF p. Krzysztofem Wrzołkiem i p. Michałem Kucwajem wyjechała na obóz integracyjny do ośrodka wypoczynkowego „Promyk” w Sztutowie.
Pierwszego dnia po Mszy św. która odbyła się w kościele Św. Stanisława Bpa Męczennika o 7:00, po pożegnaniu się z rodzicami uczniowie i nauczyciele wyjechali dwoma autokarami do Sztutowa. Po około sześciogodzinnej podróży dotarli na miejsce. Tam rozlokowali się w pokojach, a na stołówce zjedli pyszny obiad. Następnie odbyły się ciekawe i godne uwagi zajęcia o bursztynach. Po kolacji wszyscy uczestnicy wycieczki zebrali się w sali, aby obejrzeć mecz Polska – Kazachstan. Wszyscy głośno kibicowali - oczywiście Polsce. Później nadszedł czas wolny. W tym czasie prawie każdy starał zapoznać jak najwięcej osób. Po pełnym wrażeń dniu uczniowie szybko zasnęli.
Drugi dzień zaczął się pobudką o 7:00. Uczniowie szybko zjedli śniadanie i na cały dzień pojechali autokarami do Gdańska.
Młodzież była podzielona na trzy grupy. Każdą z grup oprowadzał przewodnik. Uczestnicy obozu odwiedzili w Gdańsku kilka miejsc: Starówkę, pomnik Neptuna, Żurawia (zabytkowy dźwig portowy), Pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej, grób Inki oraz Muzeum Stoczni Gdańskiej Solidarność. Po zwiedzeniu tylu interesujących miejsc i po zjedzeniu obiadokolacji, zmęczona grupa udała się na odpoczynek. Następnie każdy kto chciał mógł wziąć udział w meczu piłki nożnej, siatkówki, koszykówki...lub po prostu pokibicować zespołom. Po kilku godzinach nadeszła cisza nocna.
Trzeciego dnia pobudka także była o 7:00, a po zjedzeniu śniadania uczniowie pojechali do Malborka, by zwiedzić razem z przewodnikami ogromny Zamek Krzyżacki. Po wizycie w tym fascynującym miejscu, młodzież wróciła na syty obiad do ośrodka. Po czasie relaksu, uczniowie ze swoimi wychowawcami ruszyli na parę godzin nad morze. Wszyscy znaleźli tam sobie jakieś zajęcie: chlapali nogi w wodzie, budowali zamki z piasku lub grali w piłkę. Czas zleciał bardzo szybko na świetnej zabawie. Po powrocie znad Bałtyku, odbyło się ognisko przy którym wszyscy jedli kiełbaski i dobrze się bawili.
Czwartego dnia uczniowie odwiedzili  były obóz koncentracyjny „Stutthof” w którym przewodnik opowiedział nam przerażającą historię więźniów. Po tej wycieczce zjedliśmy sycący obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W międzyczasie zatrzymaliśmy się w Mc' Donaldzie na coś do jedzenia.
Na obozie integracyjnym było fantastycznie. Każdy chciałby, żeby obóz trwał jeszcze dłużej. Mamy nadzieję że będzie więcej takich wycieczek. Ta na długo zostanie w naszej pamięci. Było naprawdę świetnie.