niepokalanowWe wtorek, 13 października 2015 roku, wszystkie klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami wyruszyły na pielgrzymkę do Niepokalanowa.
Podróż rozpoczęła się zbiórką w szkole o godzinie 7.00. Następnie uczniowie pojechali kolejką SKM do stacji Teresin Niepokalanów, skąd na pieszo przeszli do Bazyliki Mniejszej w Niepokalanowie, gdzie spotkali się z Przewodnikiem-Ojcem. Przewodnik opowiedział młodzieży o dwóch pomnikach stojących przed Bazyliką (Jana Pawła II i św. Maksymiliana Kolbego). Po czym, wszyscy udali się środka, gdzie ojciec pokazał uczniom różne obrazy, rzeźby i detale warte szczególnej uwagi. Zachwyceni wystrojem bazyliki młodzież przeszła następnie do muzeum o. Maksymiliana Kolbego, w którym udokumentowane zostało całe życie Świętego – można było zobaczyć rzeczy, których używał  św. Maksymilian oraz jego zdjęcia. Po zwiedzeniu muzeum młodzież obejrzała Misterium Męki Pańskiej – spektakl niosący bardzo głębokie treści ewangeliczne, który powinien obejrzeć każdy katolik. Następnie wszyscy udali się ponownie do Bazyliki Mniejszej na Mszę Świętą. Po mszy przewodnik zaprowadził młodzież do Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Muzeum Papieskiego, w którym znajdują się między innymi dwa samochody Jana Pawła II. Po czym uczniowie, nieco już przemarznięci i głodni zostali ugoszczeni zupą z kuchni klasztornej.
Na koniec wszyscy przeszli do starej kaplicy, zwanej dziś Sanktuarium Świętego Maksymiliana oraz do sklepiku po zakup pamiątek. Po czym, klasy udały się w drogę powrotną.
Z Teresina młodzież dotarła niepostrzeżenie na ul. Bema. Zdecydowanie droga powrotna wymknęła się wszystkim prawom fizyki, miało się bowiem wrażenie, że odcinek z punktu B do punktu A nie był równy odcinkowi z punktu A do punktu B.