f maryjnyWe wtorek, 26 maja 2015, w wyjątkowym dniu, bo w święto Matki odbył się w naszej szkole wspaniały festiwal. Była to II edycja Festiwalu Piosenki Religijnej, w tym roku motywem przewodnim była piosenka maryjna, stąd festiwal odbył się pod hasłem „Chwalmy Maryję”.
Impreza zorganizowana została przez klasę IIb wraz z wychowawczynią panią Basią Jurczyk w ramach akcji gospodarzenia szkołą.
O godzinie 10.00 wszystkie klasy naszej szkoły, od zerówki poczynając na klasach III-cich gimnazjum kończąc, zebrały się w żółtej sali gimnastycznej, aby zaśpiewać własną pieśń, posłuchać występów innych klas oraz piosenki śpiewanej przez nauczycieli. Klasy występowały na specjalnie przygotowanej do tego scenie, według przemyślanego harmonogramu. Cały koncert trwał aż do godziny 14.00, pomiędzy występami uczennice z klasy IIb opowiadały o znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce, a najmłodsi mieli okazję oznaczyć te ważne miejsca na mapie Polski. Wszystkie klasy wspaniale się zaprezentowały, a repertuar był bardzo różnorodny. Oto jakie piosenki śpiewały poszczególne klasy:

Szkoła Podstawowa:

• 0a - „Do Maryi tup tup tup”
  • 0b - „Historia”
  • 1a - „Mama czuwa, mama wie”
  • 1b - „Matko Boska Częstochowska”
  • 2 - „Maryjo, śliczna Panna”
  • 3a - „Czarna Madonna”
  • 3b - „Jezus swoją Matkę pozostawił”
  • 4 - „Matko Boga”
  • 5 - „Wspaniałą Matką”
  • 6 - „Bogurodzica”

Gimnazjum:

• 1a - „Jest na świecie miłość”
  • 1b - „I will follow Her”
  • 1c- „Matko, która nas znasz”
  • 2a - „Maryjo Matko mojego wezwania”
  • 2b - „Chwalcie Maryję”
  • 2c - „Matka, która pod krzyżem stała”
  • 3a - „Maria mirame”
  • 3b - „Gdy klęczę przed Tobą”
  • 3c - „Pokorna służebnico Pana”
  • Nauczyciele: „Twoje FIAT”

Kolejnego dnia odbyło się głosowanie w całej szkole na piosenkę publiczności. Wyniki były następujące:

• I miejsce - klasa Ib gimnazjum z piosenką „I will follow Her”
  • II miejsce - klasa Ia szkoły podstawowej z piosenką „Mama czuwa, mama wie”
  • III miejsce - klasa IIIa gimnazjum z piosenką „Maria mirame”

Gratulujemy zwycięzcom! A wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję festiwalu w przyszłym roku!