Konkurs fotograficznyW środę, 10.12.2014, w naszym gimnazjum został rozstrzygnięty V Szkolny Konkurs Fotograficzny „Polska i świat w obiektywie”. Jak co roku inicjatywa ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Do opiekuna konkursu: p. Doroty Okonek spłynęło mnóstwo prac – fotografii, które rywalizowały w następujących kategoriach:

1. Z plecakiem przez Polskę
  2. Świat do góry nogami
  3. Woda – cenny skarb
  4. Tam gdzie noc spotyka się z dniem
  5. Z przymrużeniem oka
  6. Nagroda publiczności

Wszystkie fotografie od początku listopada można było oglądać na pierwszym piętrze, w stworzonej specjalnie na tę okazję szkolnej galerii. Następnie jury złożone z nauczycielek biologii, geografii i plastyki oceniało prace, a uczniowie na swoich faworytów głosowali. Ostatecznie lista zwycięzców została ogłoszona na środowej porannej modlitwie. Zostali nimi:

Kategoria: Z plecakiem przez Polskę
I miejsce: Maja Mika za zdjęcie:" Mój jest ten kawałek wspomnienia"
wyróżnienie: Weronika Głowińska za zdjęcie: "Mały plecak - wielka radość"

Kategoria: Świat do góry nogami
I miejsce: Michał Jabłoński za zdjęcie: "Pejzaż odwrócony"
wyróżnienie: Piotr Wilczak za zdjęcie :"Świat zwariował"

Kategoria: Woda - cenny skarb
I miejsce: Krystyna Malicka za zdjęcie "Otulona"
wyróżnienie: Maksymilian Kossowski za zdjęcie: "Cud sprawiony kroplą wody na wulkanie"

Kategoria: Tam gdzie noc spotyka się z dniem
I miejsce: Olga Kamińska za zdjęcie:"O świcie"
wyróżnienie: Maciej Bielenda za zdjęcie "Zachód słońca"

Kategoria: Z przymrużeniem oka
I miejsce: Kacper Rudnicki za zdjęcie: "Idź w niedzielę do kościoła'
wyróżnienie: Jadwiga Niepytalska za zdjęcie: "Co tu zaglądasz?"

Kategoria dodatkowa: Nagroda publiczności
Adam Czerski za zdjęcie: „Ptak czy meduza”

Pani Okonek oraz sam Ksiądz Dyrektor wręczyli wygranym dyplomy oraz nagrody w postaci kart podarunkowych Empik. Zwycięzcom szczerze gratulujemy a wszystkim bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i już zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!