hiszpaniaJuż po raz czwarty młodzież gimnazjalna naszej szkoły spędzała wakacje w Hiszpanii, na obozie El Hontanar. Obóz, podobnie jak w latach ubiegłych, odbył się z inicjatywy szkoły katolickiej z Alicante – Colegio Ángel de la Guarda, a jego celem była integracja kulturowa oraz rozwijanie umiejętności językowych. Przez dwa tygodnie od 16 do 30 lipca 2014, wraz z opiekunkami: p.Kiljan i p.Wojtasiak, gimnazjaliści z naszej szkoły spędzali aktywnie czas na zajęciach sportowych, tańcach, warsztatach manualnych, quizach wiedzy o kulturze obu państw, wycieczkach pieszych i rowerowych, a także na tyrolce, podczas sportów wodnych na morzu, grze miejskiej etc. Młodzież poznawała hiszpańskich rówieśników, kulturę, kuchnię, ćwiczyła język angielski. My ze swojej strony nauczyliśmy Hiszpanów tańczyć poloneza oraz przygotowaliśmy im iście polską kolację z kiełbaską na gorąco w smażonej cebuli oraz ogórkami kiszonymi! Nie nudziło nam się ani przez chwilę! Po obozie, kilka dni spędziliśmy w samym Alicante, zwiedzając miasto, plażując, ciesząc się wspaniałą pogodą. Do Warszawy wróciliśmy pełni energii, wspaniałych wspomnień, z nowymi, wartościowymi znajomościami. Obóz w El Hontanar po raz kolejny już okazał się bardzo udany!