f piosenki religijnejW poniedziałek 26 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole wyjątkowy festiwal – festiwal piosenki religijnej „Śpiewając Ojcu Świętemu”. Każda klasa szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowawcą miała za zadanie przygotować piosenkę w celu uczczenia wielkiego wydarzenia jakim była kanonizacja Jana Pawła II.
Uroczysty koncert tych pieśni odbył się na poniedziałkowych trzech lekcjach, na żółtej sali gimnastycznej. Rozpoczął go występ klasy VIb, która przy akompaniamencie gitarowym wychowawcy p. Krzysia Wrzołka i p. Basi Jurczyk odśpiewała ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”. Następnie na scenę została zaproszona klasa Ia gimnazjum, która wraz z siostrą Anetą zaprezentowała Psalm 117 „Chwalcie dziś Pana wszystkie narody”. Po nich wystąpiła klasa IIb szkoły podstawowej z p. Elą Czerniakowską w piosence „Na drugi brzeg” z repertuaru Arki Noego. Kolejnym wykonawcą była klasa IV, która wraz z p. Moniką Gil wykonała pieśń „Biały pasterz”. Następnie na scenie pojawiła się zerówka z wychowawczynią p. Martą Nikoleizig prezentując uroczą piosenką „Uszy, oczy, ręce dwie”. Kolejnym artystą była klasa IIIc i p. Kasia Bobko z piosenką z repertuaru Golec uOrkiestra „Leć muzyczko” wykonywaną przy akompaniamencie pianina, bębna, fletów poprzecznych, saksofonu i klarnetu. Po czym na scenie wystąpiła klasa IIIb z p. Agnieszką Wojtasiak, prezentując pieśń „Nie lękajcie się” do podkładu na dwa flety i gitarę. Kolejnym wykonawcą była klasa IIa szkoły podstawowej z piosenką „On i ja”. Następnie na scenie pojawiła się klasa IIb z p. Dorotą Okonek w pieśni „Daj Chrystusa” śpiewanej przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. Po nich wystąpiła klasa I szkoły podstawowej z wychowawczynią Grażyną Chmielewską i piosenką „Kochamy Cię Janie Pawle”. Kolejnym wykonawcą była klasa IIc p. Rafała Rosy z pieśnią „Chwalcie Pana niebios”. Po nich wystąpiła klasa IIIa śpiewając wraz z wychowawczynią p. Beatą Manitius a cappella pieśń „Zbliżam się w pokorze”. Następnie na scenie wystąpiła klasa VIa z p. Martyną Masłoń z piosenką „Ty tylko mnie poprowadź”. Po nich, klasa Ic wraz z p. Michałem Kucwajem wykonała pieśń „Zaufaj Panu”. Potem wystąpiła klasa III szkoły podstawowej z wychowawca p. Asią Olędzką z piosenką „Papież Polak”. Następnym artystą była klasa V wraz z p. Kasią Bednarczyk, która zaprezentowała piosenkę „Tak nauczał Jan Paweł”. Przedostatnim wykonawcą była klasa Ib z wychowawczynią p. Basią Jurczyk, która wykonała piosenkę „W Tobie wszystko mam”. Występy uczniów zamknęła pieśń „Niech zabrzmi Panu chwała w niebiosach” odśpiewana przez klasę IIa wraz z wychowawczynią p. Anią Kiljan. Całości dopełnił występ grona pedagogicznego w pięknej pieśni kanonizacyjnej „Pod prąd”.
Nad organizacją i sprawnym przebiegiem festiwalu czuwała klasa Ib (majowy gospodarz szkoły) wraz z wychowawczynią p. Basią Jurczyk. Jej uczniowie zapowiadali wykonawców, a w przerwach między piosenkami przywoływali fakty z życia Papieża, jego słowa, prezentowane były również zdjęcia z różnych okresów życia Ojca Świętego.
Festiwal „Śpiewając Ojcu Świętemu” okazał się być dla wszystkich uczestników nie tylko świetną zabawą, okazją do wspólnego śpiewania, wspominania osoby wielkiego Polaka, ale również wspaniałą formą dziękczynienia za jego kanonizację.