f piosenkiPierwszy w historii szkoły Festiwal Piosenki Obcojęzycznej odbył się w czwartek 6 lutego i piątek 7 lutego 2014 r. Na scenie w sali fioletowej zaprezentowali się uczniowie klas I, II oraz III gimnazjum. Uczestnicy wykonywali utwory w języku angielskim m.in. The Beatles, Boney M., Franka Sinatry, Katie Melua itd. Ponadto wielu uczniów oprócz talentu wokalnego zaprezentowało talent gry na pianinie oraz gitarze. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom i po obejrzeniu wszystkich występów młodych artystów,  jury miało ogromny dylemat z ogłoszeniem ostatecznych wyników.
Po burzliwych obradach jury w składzie: Barbara Jurczyk, Agnieszka Wojtasiak, Jolanta Masłowska, Krzysztof Wrzołek przyznało nagrody i wyróżnienia.
Nagrody otrzymali:
Pierwsze miejsce w kategorii solista/solistka:

• Adam Czerski kl. IIa

Pierwsze miejsce w kategorii grupa:

• Karolina Rucło i Karolina Wytrykus  kl. IIIb

Wyróżnienia jury przyznało

• Zuzannie Burzyńskiej kl. IIb
  • Katarzynie Paziewskiej kl. Ia
  • Filipowi Czarneckiemu oraz Jakubowi Smętowi kl. IIc

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy za udział w festiwalu.
Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym  konkursie  piosenki obcojęzycznej „Piosenka bez granic” 13.03.2014 r. organizowanym przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom piosenek, którzy chcąc rozwijać swoją pasję wokalną zgłosili się do konkursu za wspaniałe występy, publiczności za udział i owacje, jury za pomoc w wyłonieniu zwycięzców, a dyrekcji za ufundowanie nagród. Dziękujemy za wspólnie spędzone muzyczne chwile i liczymy na jeszcze liczniejszy udział w przyszłym roku szkolnym.
Kochani, pamiętajcie, że konkurs niesie za sobą wygranych i tych, którzy dopiero wygrają. Nie myślcie więc o wygranej, ale o tym, że Wasz występ sprawił ogromną radość Wam, publiczności i na pewno zachęci Wasze koleżanki i kolegów do liczniejszego udziału w przyszłym roku szkolnym.

Dziękuję i już trzymam za Was kciuki w przyszłym roku - Agnieszka Wojtasiak