d nauczycielaW poniedziałek 14.10.2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Najpierw odbył się uroczysty apel szkoły podstawowej, na którym rozdawano specjalne nagrody – Oskary dla nauczycieli przygotowany przez p. Justynę Stecyszyn - Hajdę i klasy VI a i b . Następnie na fioletowej sali gimnastycznej gimnazjaliści wraz z dyrekcją i nauczycielami obejrzeli akademię przygotowaną przez klasę IIb pod kierunkiem p. Barbary Tombarkiewicz. Wszystkim występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa na koniec. Pani dyrektor podziękowała pani Basi oraz uczniom IIb za przygotowanie apelu, po czym klasy gimnazjum udały się na wycieczki z wychowawcami.
Klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami i księdzem Dyrektorem, zgodnie z tradycją szkoły, spędziły Święto Edukacji Narodowej na pielgrzymce do Niepokalanowa.
Święto Edukacji Narodowej to, jak zaznaczyła Pani Dyrektor, święto wszystkich osób zaangażowanych w edukację, więc zarówno dyrekcji, nauczycieli, niedydaktycznych pracowników szkoły jak i uczniów, stąd też tego dnia tak naprawdę dziękowaliśmy sobie wszyscy nawzajem za to wspólnie tworzone dzieło.