otrzesiny27 września odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Impreza zaczęła się o godz. 18.30 od symbolicznego wymalowania na twarzach pierwszaków kociaków. Następnie zostali oni przeprowadzeni, z zasłoniętymi oczami, podziemnym szkolnym labiryntem na salę gimnastyczną, gdzie musieli skosztować pewnej niezbyt smacznej mieszanki. Kolejnym punktem programu były specjalnie przygotowane na tę okazję gry, które odbyły się przed budynkiem szkolnym. Na początek było coś ze sportu czyli bieg w parach z przewiązanymi nogami. Najszybciej trasę od wejścia do szkoły do szkolnego płotu i z powrotem pokonała klasa Ia! Następne zadanie stanowiło owijanie wychowawców... papierem toaletowym! W tym przypadku również najlepsza okazała się klasa Ia, która najszybciej zrobiła papierową mumię z pani Kiljan. Ostatnią zabawę stanowił quizz ze znajomości faktów z życia nauczycieli („Ile dzieci ma pani Suchocka?”), z życia szkoły („Ilu anglistów uczy w naszej szkole?”), a nawet technicznych informacji na temat budynku szkolnego („Ile kamer zainstalowanych jest w szkole?”). Największą wiedzą tym razem wykazały się klasy Ic i Ib. Po tych atrakcjach przyszedł czas na gwóźdź wieczoru czyli wspólną dyskotekę. Uczniowie świetnie się bawili, a najwspanialsze było to, że bawili się wszyscy razem już bez względu na rocznik czy klasę. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona gimnazjalistów KZE!