sierpc wisniaMłodzież i dzieci z naszych szkół wzięły udział w konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż wsi”.
Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jesienny pejzaż wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. prezentowanej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Spośród dwóch tysięcy dziewięciu prac laureatem konkursu został uczeń naszego Gimnazjum – Jakub Wiśniewski z kl.IIa.
Wzięliśmy udział w finale konkursu, który odbył się 17 listopada o godzinie 10 w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Podczas uroczystej gali nagrody wręczył dyrektor muzeum Jan Rzeszotarski. Po rozdaniu nagród na laureatów czekały atrakcje: zwiedzanie Powozowni, wnętrz dworskich końca XIX i początku XX wieku prezentowana w budynku dworu, przejazd wozami konnymi po terenie skansenu. Po zakończonej uroczystości w skansenie zostaliśmy zaproszeni do Sanktuarium Matki Bożej Siepreckiej „Pani Niezawodnej Nadziei”, gdzie Ks. Proboszcz opowiedział nam o historii kościoła i sanktuarium. Na cześć naszego ucznia Ks. Proboszcz uruchomił niedawno poświęcony dzwon „Jan Paweł II”. Niezwykle miło zostaliśmy też przyjęci na plebanii. Ciastka i herbata w towarzystwie księży pallotynów były wyśmienite.