slubowanie28 września 2007 roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Ks. Piotra Skargi miało miejsce wielkie wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość ta była następstwem poprzedniej, którą przeżywaliśmy dzień wcześniej – dziesięciolecia szkoły.
W piątek rano wszyscy uczniowie klas pierwszych ubrani odświętnie zgromadzili się w kościele. Po kilku minutach pani dyrektor Żak, prowadząca uroczystość, dała komendę „baczność”, miał być bowiem wprowadzony sztandar, który dzień wcześniej został poświęcony. Sztandar ufundowali rodzice uczniów i przekazali szkole w dniu wczorajszym, na dziesięciolecie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotr Skargi. Było to pierwsze ślubowanie na sztandar w historii szkoły, a więc wielkie wydarzenie.
Gdy trójka naszych starszych kolegów weszła ze sztandarem, rozpoczęła się liturgia. Wszyscy słuchaliśmy uważnie słów wypowiadanych przez ks. Dyrektora i ks. Proboszcza.
Po odczytaniu Ewangelii nadszedł czas na kulminacyjny moment uroczystości. Wyszliśmy z ławek i ustawiliśmy się czwórkami przed ołtarzem. Kiedy wszyscy już byliśmy na miejscach, padła komenda, by sztandar przygotować do ślubowania. Wystąpiła delegacja klas pierwszych wraz z naszym kolegą Pawłem, który czytał Rotę ślubowania. Nastąpiła chwila ciszy, a później padły słowa przysięgi:

Boże Ojcze,
My uczniowie klasy pierwszej Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. ks. Piotra Skargi zawierzamy Tobie naszą naukę i pracę, naszych nauczycieli i wychowawców, nasze koleżanki i kolegów.

- Przyrzekamy stawiać dobro drugiego człowieka ponad własne, rozwijać w sobie postawę dobrego Polaka i katolika, być wiernym nauce Chrystusa.
- Przyrzekamy

- Przyrzekamy nie zawieść pokładanego w nas zaufania, starać się odpowiadać na nie wysiłkiem naszych umysłów i serc.
- Przyrzekamy

- Przyrzekamy pielęgnować dziedzictwo chrześcijańskie naszych przodków, bronić Bożego oblicza świata, być wiernymi świadkami Chrystusa, głosić dobre imię szkoły wszędzie tam, gdzie nas poślesz.
- Przyrzekamy

Po zakończeniu naszego przyrzeczenia, poczet sztandarowy odmaszerował na miejsce, a my, świeżo ślubowani, poszliśmy do ławek. Na koniec uroczystości jeszcze kilka słów do nas wypowiedzieli ks. Dyrektor i pani dyrektor Żak. Na tym skończyło się ślubowanie - oficjalnie staliśmy się prawowitymi uczniami Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotra Skargi, z czego jesteśmy dumni.