01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

Warszawa, 6 grudnia 2019 roku.

logo orszakA oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie,szła przed nimi,
aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem,gdzie było Dziecię.
Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali.
Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją;
Upadli na twarz i oddali mu pokłon.”
Mt 2, 9-11

    

 

Szanowni Państwo!

W dniu 6 stycznia 2019 chcemy po raz jedenasty radośnie świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli. W kolorowym pochodzie do Stajenki podążą Kacper, Melchior i Baltazar wraz z zastępami rycerzy i dwórek. Przemarsz od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego, zakończy się pokłonem orszaków Jezusowi i wspólnym kolędowaniem na chwałę Pana.


Nasza szkoła od kilku lat jest współorganizatorem tego wydarzenia.  Włączamy się w to dzieło ewangelizacyjne poprzez udział naszych dzieci w orszakach (dwórki i rycerze), posługę aktorską rodziców na mansjonach (sceny na drodze orszaku, które mają pogłębiać przeżywanie naszej wiary), udział Ojców w straży Orszaku, wsparcie organizacyjne w sztabie ogólnowarszawskim oraz wolontariat.

Uczestnictwo w  Orszaku traktujemy jako świadectwo naszej wiary w przyjście i objawienie Jezusa Chrystusa. Jako wspólnota szkoły, chcemy kształtować ewangeliczne postawy naszych uczniów, chcemy pokazywać, jak radośnie przeżywać wiarę całymi rodzinami.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w Orszaku!

Szczęść Boże,

Ks. Sylwester Jeż
Dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego
im. Ks. Piotra Skargi
                             

Mariusz Belczyk
Aleksandra Tomasiak
Katarzyna Zielonka-Dubiel
Krzysztof Łuczak

    Koordynatorzy Projektu KZE
Orszak Trzech Króli

 

Początek strony