01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

Kochani!

W związku z dużym zainteresowaniem Szkolnym Konkursem Mikołajkowym, wydłużamy czas składania prac do 4 stycznia 2019 r.
Dotychczas niezdecydowanych zachęcamy do udziału!

roraty"Czuwajcie!"

Zapraszamy uczniów i Rodziców, absolwentów, nauczycieli i wszystkich chętnych do udziału we Mszach świętych, zwanych Roratami odprawianymi w okresie Adwentu.

W naszej szkole Roraty będą we wtorki i czwartki o godz. 6.30.
Po Mszy św. zapraszamy na wspólne śniadanie.

Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Pod koniec Adwentu będziemy wybierali najładniejszy lampion zrobiony własnoręcznie.
Dzieci będą miały możliwość goszczenia w swoim domu figurki Matki Bożej. Aby móc zabrać ją do domu, należy uważnie słuchać kazania w czasie Mszy św., aby później odpowiedzieć prawidłowo na zadane przez kapłana pytania. Kto odpowie prawidłowo, jako pierwszy, zabiera figurę do domu.

Anna Żak              

Szanowni Państwo,
Nasza szkoła od ośmiu lat prowadzi zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących z rzymskokatolickiej parafii św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie. Parafia, w której większość stanowią Polacy, boryka się z wieloma trudnościami. Mieszkańcom brakuje środków na codzienne potrzeby. Ks. Proboszcz - Józef Legowicz nie ma wystarczających środków na pomoc ludziom biednym. Stąd prośba o pomoc od naszej wspólnoty. Prosimy i zachęcamy do przygotowania paczek świątecznych na Boże Narodzenie. Zbieramy do nich przede wszystkim rzeczy dla dzieci: przybory szkolne, artykuły papiernicze, książki, zabawki. Bardzo serdecznie prosimy, by przekazywane przez Państwa dary były nowe, nieużywane. W ten wyjątkowy, piękny czas podzielmy się dobrem i sprawmy najmłodszym parafianom  radość.

Dary prosimy składać do 14 grudnia 2018 r. obok portierni.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Szczęść Boże!

termosZachęcamy do udziału w Akcji
„Termokubek i Termos dla Bezdomnego”
W naszej szkole kubek można włożyć do skrzynki przy portierni (mile widziane również koce).
Możecie też zebrać pieniądze i kupić kubki od całej klasy (nie musi być duża ilość) .
Kubki zostaną wypełnione herbatą i przekazane bezdomnym.
 
 Wiem, że macie GORĄCE SERCA
 K .Bobko

Drodzy Uczniowie!

Jeśli nie macie jeszcze bliżej określonych planów na ferie zimowe i sądzicie, że będziecie je spędzać w Warszawie, to mamy dla Was wspaniałą alternatywę dla nudzenia się przed telewizorem czy komputerem!

Przyjdzie w ferie do szkoły i pomóżcie swoim ukochanym nauczycielom w opiece nad maluchami podczas akcji ZIMA w KZE. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy. Możecie nam wierzyć – to najlepsza szkoła życia. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń, atrakcji, bezcenne chwile spędzone razem i najważniejsze – rozbrajający, szczery uśmiech w podzięce od zadowolonych milusińskich.

Jeśli myślisz, że nie masz odpowiednich kompetencji, czy nie masz dzieciom niczego ciekawego do zaoferowania – mylisz się! Możesz podzielić się tym, co najwspanialsze – sobą! Poświęć innym swój czas, podziel się zainteresowaniami i talentem.

Chętne osoby do wzięcia udziału w wolontariacie z klas 8 i gimnazjum, prosimy o wpisywanie się na listę w sekretariacie. ZIMA w KZE będzie zorganizowana w dniach 28.01. – 01. 02. 2019 r. w „małej podstawówce” w godz. 8:00 – 16:00.

Zapraszamy i zachęcamy!

balwanSzanowni Państwo,
w dniach 28.01 – 01.02 2019 r. w naszej szkole w trakcie ferii zimowych tradycyjnie już zostanie zorganizowana ZIMA w KZE.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy przede wszystkim naszych najmłodszych milusińskich z klas 0 – 3, a także tych nieco starszych z klas 4 – 6.  

Zajęcia będą odbywały się w gmachu tzw. „małej podstawówki” w godzinach od 8:00 – 16:00.

Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 60 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o wnoszenie opłaty za udział dziecka podczas zapisów.

Zapisy w sekretariacie szkoły od 26.11 – 19.12. 2018 r.

Chętnych do współpracy gimnazjalistów, którzy chcieliby wziąć udział w wolontariacie w trakcie ferii, także prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły i wpisanie na listę.

*Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej. Już wkrótce więcej szczegółów na temat akcji!

Dzień otwarty dla kandydatów do szkoły podstawowej

Sobota, 23 lutego 2019 r., godz. 10 - 14

Zapraszamy na dzień otwarty dla kandydatów do oddziału przedszkolnego („0”) i szkoły podstawowej ( kl. I, rekrutacja uzupełniająca do kl. VII )
Możliwość zwiedzenia szkoły, spotkania i porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami.

Ks. Dyrektor

matematykaKatolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi ma zaszczyt zaprosić uczniów klas piątych i szóstych szkół warszawskich do udziału w kole matematycznym.

Po co uczestniczyć w takim kole?

Głównym celem tego koła będzie przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych. Sukcesy w takich konkursach osiąga się w ósmej,  czasami w siódmej klasie, ale zacząć przygotowania trzeba znacznie wcześniej; właśnie w szóstej, a jeszcze lepiej w piątej klasie.

Drodzy Rodzice!

W roku szkolnym 2018/19, uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą uzyskać:

 • Stypendium szkolne. Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia uprawniający do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższy niż kwota. 514 zł.
 • Zasiłek szkolny. Uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego (ciężka lub przewlekła choroba rodzica, śmierć rodzica, utrata pracy przez jednego z rodzica, zniszczenia mienia w wyniku klęsk żywiołowych itp.). O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku. Wysokość zasiłku szkolnego nie może być wyższa niż 620 zł.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 należy złożyć w szkole, w gabinecie pedagoga Ireny Świerżewskiej pokój 110, w terminie do 17 września 2018 r. Wzory wniosków wraz z instrukcją ich wypełnienia znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy w zakładce dla ucznia i rodzica/ pomoc socjalna dla uczniów

Tegoroczne Święto Szkoły, które odbędzie się w dniu 27.09.2018 r., połączone będzie z uroczystością inaugurującą powstanie „Miejsca Pamięci – Dzieci Syberii”.

 

Program  uroczystości 27.09.2018 r.:

9.00 –  Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza w kościele p.w Św. Stanisława Biskupa Męczennika, ul. Bema 73/75

10.00 – rozpoczęcie uroczystości w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi, ul. Bema 73/75

 • odsłonięcie pamiątkowej tablicy
 • powitanie zebranych gości przez Ks. Dyrektora Sylwestra Jeża
 • przemówienia zaproszonych gości

11.30 – przerwa na lunch

12.00 – rozpoczęcie warsztatów historycznych z udziałem przybyłych na uroczystość Zesłańców Sybiru z uczniami szkoły

 • wykład wprowadzający
 • tematyczne warsztaty w klasach z zaproszonymi Gośćmi

14.00 – podsumowanie i zakończenie spotkania

Ubezpieczenie NNW uczniów oferta:

 

Koszulki sportowe na rok szkolny 2018/2019

Kolory:

 • Kl. 3 - niebieski

1 Tylko 1 % a tak wiele można zrobić

 

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % swojego podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia

Konkurs fotograficzny

VI Szkolny Konkurs Fotograficzny - Polska i świat w obiektywie

Kategorie:

 1. Ślady niepodległości – zabytki i pomniki związane z historią II Rzeczpospolitej
 2. Najpiękniejsze świątynie
 3. W świecie roślin i zwierząt
 4. Świat się śmieje – najzabawniejsze zdjęcie z wakacji

Warunki konkursu:

 • zgłaszamy maksymalnie 2 zdjęcia w kategorii (można startować we wszystkich kategoriach)
 • zdjęcia należy wywołać na  papierze fotograficznym
 • format zdjęcia dowolny
 • każdą fotografię opisujemy odpowiednią kategorią, tytułem,  imieniem i nazwiskiem oraz klasą

Zdjęcia zgłaszamy do 19. października 2018 r .do:  p. Doroty Kubik (biologia) lub p. Katarzyny Bobko (geografia).

Początek strony