01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg
Dzień otwarty dla kandydatów do szkoły podstawowej

Sobota, 8 grudnia 2018 r., godz. 10 - 14

Zapraszamy na dzień otwarty dla kandydatów do oddziału przedszkolnego („0”) i szkoły podstawowej ( kl. I, rekrutacja uzupełniająca do kl. VII )
Możliwość zwiedzenia szkoły, spotkania i porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami.

Ks. Dyrektor

matematykaKatolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi ma zaszczyt zaprosić uczniów klas piątych i szóstych szkół warszawskich do udziału w kole matematycznym.

Po co uczestniczyć w takim kole?

Głównym celem tego koła będzie przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych. Sukcesy w takich konkursach osiąga się w ósmej,  czasami w siódmej klasie, ale zacząć przygotowania trzeba znacznie wcześniej; właśnie w szóstej, a jeszcze lepiej w piątej klasie.

Co będziemy robić?

Będziemy robić nietypowe, ciekawe, trudniejsze (coraz trudniejsze) zadania, by „rozbudzić” Was matematycznie. Arytmetyka, algebra, geometria, elementy kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa – oto działy matematyki, którymi będziemy się zajmować. Na lekcjach nie ma na to czasu, ani ze względu na różny poziom uczniów – możliwości.

Kiedy i gdzie będziemy się spotykać?

Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Pierwsza grupa o godzinie 14.00, druga o godzinie 14.55. Miejsce: sala 106 w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi ul. Bema 73/75.

Pytania proszę kierować: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!!!

Drodzy Rodzice!

W roku szkolnym 2018/19, uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą uzyskać:

 • Stypendium szkolne. Miesięczny dochód na osobę w rodzinie ucznia uprawniający do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższy niż kwota. 514 zł.
 • Zasiłek szkolny. Uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego (ciężka lub przewlekła choroba rodzica, śmierć rodzica, utrata pracy przez jednego z rodzica, zniszczenia mienia w wyniku klęsk żywiołowych itp.). O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku. Wysokość zasiłku szkolnego nie może być wyższa niż 620 zł.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 należy złożyć w szkole, w gabinecie pedagoga Ireny Świerżewskiej pokój 110, w terminie do 17 września 2018 r. Wzory wniosków wraz z instrukcją ich wypełnienia znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy w zakładce dla ucznia i rodzica/ pomoc socjalna dla uczniów

Tegoroczne Święto Szkoły, które odbędzie się w dniu 27.09.2018 r., połączone będzie z uroczystością inaugurującą powstanie „Miejsca Pamięci – Dzieci Syberii”.

 

Program  uroczystości 27.09.2018 r.:

9.00 –  Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza w kościele p.w Św. Stanisława Biskupa Męczennika, ul. Bema 73/75

10.00 – rozpoczęcie uroczystości w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi, ul. Bema 73/75

 • odsłonięcie pamiątkowej tablicy
 • powitanie zebranych gości przez Ks. Dyrektora Sylwestra Jeża
 • przemówienia zaproszonych gości

11.30 – przerwa na lunch

12.00 – rozpoczęcie warsztatów historycznych z udziałem przybyłych na uroczystość Zesłańców Sybiru z uczniami szkoły

 • wykład wprowadzający
 • tematyczne warsztaty w klasach z zaproszonymi Gośćmi

14.00 – podsumowanie i zakończenie spotkania

Ubezpieczenie NNW uczniów oferta:

 

Koszulki sportowe na rok szkolny 2018/2019

Kolory:

 • Kl. 3 - niebieski

Konkurs fotograficzny

VI Szkolny Konkurs Fotograficzny - Polska i świat w obiektywie

Kategorie:

 1. Ślady niepodległości – zabytki i pomniki związane z historią II Rzeczpospolitej
 2. Najpiękniejsze świątynie
 3. W świecie roślin i zwierząt
 4. Świat się śmieje – najzabawniejsze zdjęcie z wakacji

Warunki konkursu:

 • zgłaszamy maksymalnie 2 zdjęcia w kategorii (można startować we wszystkich kategoriach)
 • zdjęcia należy wywołać na  papierze fotograficznym
 • format zdjęcia dowolny
 • każdą fotografię opisujemy odpowiednią kategorią, tytułem,  imieniem i nazwiskiem oraz klasą

Zdjęcia zgłaszamy do 19. października 2018 r .do:  p. Doroty Kubik (biologia) lub p. Katarzyny Bobko (geografia).

Początek strony