Rekrutacja do szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 – do klasy "0", klasy pierwszej oraz uzupełniająca do kl. VII

I. Informacje

1. W roku szkolnym 2019/2020 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi będzie prowadzony nabór do klas: 0, 1, 7
  2. Obowiązek szkolny obejmuje dzieci  w wieku 7 lat.
    Na wniosek rodziców do klasy pierwszej  może zostać przyjęte dziecko w wieku 6 lat pod warunkami:
    • dziecko odbyło roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. "0") lub
    • uzyskało pozytywną opinię poradni psychologiczno - pedagogicznej o mozliwości rozpoczęcia nauki w szkolne podstawowej.

II. Zasady rekrutacji do kl. 0 (do oddziału przedszkolnego) na rok szkolny 2019/20

1. O przyjęciu do klasy "0" w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi decydują m.in.:
    • akceptacja katolickiego charakteru szkoły,
    • rozmowa Dyrekcji z Rodzicami,*
    • rozmowa szkolnego psychologa z dzieckiem,*
    • opinia o Rodzinie ks. Proboszcza z parafii,
  2. Do sekretariatu szkoły należy złożyć:
    • wniosek rodziców (do pobrania ze strony internetowej lub z sekretariatu szkoły),
    • opinię psychologiczną lub orzeczenie - jeśli takie dziecko posiada,
    • opinię Ks. Proboszcza o Rodzinie,
  3. Po pozytywnej decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły należy dostarczyć:
    • akt urodzenia dziecka,
    • 2 aktualne zdjęcia,
    • uiścić wpłatę wpisowego i czesnego za miesiąc wrzesień,

* za przeprowadzone rozmowy zostanie pobrana opłata w wysokości 50 zł, która zostanie odliczona od wpisowego, jeśli dziecko zostanie przyjęte do szkoły.

III.  Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2019/20

1. O przyjęciu do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi decydują m.in.:
    • akceptacja katolickiego charakteru szkoły,
    • rozmowa Dyrekcji z Rodzicami,*
    • rozmowa szkolnego psychologa z dzieckiem,*
    • opinia o Rodzinie ks. Proboszcza z parafii,
    • opinia katechety o dziecku,
    • dodatkowo - obecność Rodzeństwa w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi.
  2. Do sekretariatu szkoły należy złożyć:
    • zaświadczenie o realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego,
    • opinię poradni psychologiczno - pedagogicznej o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole w przypadku, gdy dziecko nie odbyło rocznego przygotowania przedszkolnego
      (dotyczy dzieci 6 letnich),
    • ostatnią ocenę rozwoju dziecka od nauczyciela przedszkolnego lub informacji o dziecku,
    • opinię psychologiczną lub orzeczenie - jeśli takie dziecko posiada,
    • opinię katechety o dziecku,
    • opinię Ks. Proboszcza o Rodzinie,
      Ponadto można dołączyć:
    • inne opinie o dziecku,
    • kopie otrzymanych dyplomów.
  3. Po pozytywnej decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły należy dostarczyć:
    • akt urodzenia dziecka,
    • ocenę rozwoju dziecka po rocznym przygotowaniu przedszkolnym,
    • 2 aktualne zdjęcia,
    • uiścić wpłatę wpisowego i czesnego za miesiąc wrzesień,

IV Terminarz rekrutacji do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej:

• Przyjmowanie wniosków na rok szkolny 2019/2020 zostało rozpoczęte. Wnioski przyjmowane będą do 25 lutego 2019 r.
  • Rekrutacyjne rozmowy indywidualne będą prowadzone od 26 lutego do 22 marca 2019 r. po indywidualnym ustaleniu terminu z Rodzicami dziecka.
  • Lista przyjętych dzieci zostanie ogłoszona 27 marca 2019 r.

Decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje Dyrektor szkoły.

Dzień otwarty dla kandydatów odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w godz. 10.00 - 14.00.

Rekrutacja uzupełniająca do klasy VII na rok szk. 2019/2020

Na rok szk. 2019/2020 będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca do klasy VII Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi.

1. Informacje ogólne
    W roku szk. 2019/2020, w wyniku rekrutacji uzupełniającej, planowane jest utworzenie klasy VII z rozszerzonym programem nauczania matematyki oraz klasy siódmej z rozszerzonym programem nauczania j. angielskiego
    Do klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki  zostaną zakwalifikowani uczniowie, którzy pozytywnie przejdą test  sprawdzający wiedzę matematyczną. Uczniowie chętni do tej klasy mogą skorzystać z przygotowania do testu, które będzie odbywało się na terenie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Ks. Piotra Skargi.
  2. Zasady rekrutacji:
    1. Akceptacja katolickiego charakteru szkoły i złożenie do sekretariatu szkoły wniosku o przyjęcie wraz z załącznikami:
      • opinia katechety o uczniu
      • kopia świadectwa z klasy V
      • wykaz ocen klasyfikacyjnych po I półroczu kl. VI
      • opinie lub orzeczenie z poradni pedagogiczno - psychologicznej (jeśli takie istnieje)
      • inne informacje dokumentujące osiągnięcia kandydata
    2. Rozmowa kandydata z pedagogiem szkolnym, a rodziców z dyrekcją szkoły (termin zostanie ustalony indywidualnie z rodzicami).
    3. Przystąpienie do testu sprawdzającego z matematyki dla chętnych do klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki.
    4. Dostarczenie do sekretariatu szkoły oryginału świadectwa ukończenia klasy VI  oraz 2 zdjęć do legitymacji szkolnej - do 25 czerwca 2019 r.
  3. Terminarz rekrutacji:
    • do 26 kwietnia 2019 r. - składanie wniosków o przyjęcie
    • do 20 maja 2019 r. - rozmowy,
    • 24 maja 2019 r. - ogłoszenie wyników rekrutacji (wywieszenie listy na tablicy informacyjnej w szkole)
    • do 29 maja 2019 r. wpłata wpisowego
    • w dniach 30,31 czerwca 2019 r. - przyjmowanie odwołań kandydatów nieprzyjętych

Decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje Dyrektor szkoły.

Dzień otwarty dla kandydatów odbędzie się 23 lutego 2019 r. w godz. 10.00 - 14.00.